Striekaná izolácia EXY = celoživotná úspora energií.

www.striekaneizolacie.sk

Otázky a odpovede o striekanej penovej izolácii

Aké je zloženie striekanej penovej PUR izolácie?

Striekaná polyuretanová PUR pena, je zmes dvoch látok (živice a Izokyanátu), pri ich zmiešaní pod určitou teplotou a tlakom vznikne zmes, v ktorej nadúvadla vytvoria obrovské množstvo malých vzduchových bubliniek. Zmes pomocou nadúvadiel expanduje na 50 až 150 násobok svojeho pôvodného objemu, v závislosti na druhu použitých nadúvadiel. U peny EXY 09 sú používané nadúvadla na vodnej báze. Peny delíme podľa vzniknutej bunečnej štruktúry na otvorenú,alebo uzavretú štruktúru buniek.

Kde všade je možné striekanú penovú PUR izoláciu použiť?

Striekanou penovou PUR izoláciou možno nahradiť prakticky všetky tzv. klasické izolačné postupy a materiály, či už tepelno izolačné, tak hydroizolačné pri výstavbe, alebo rekonštrukcií objektov. Používa sa od izolácie základov, dlážok, až po izoláciu obvodového plášťa budov a striech. Každá penová izolácia má svoje technické parametre a vlastnosti. Odborníci našej firmy vám radi doporučia použitie pre danú aplikáciu.

Ako dlho pena vydrží?

Správne nainštalovaná pena nemení svoj tvar a vydrží po celú dobu životnosti budovy. Striekaná PUR izolácia drží veľmi pevne a prakticky prilne na všetky podklady a je schopná sa flexibilne prispôsobiť pohybu budovy.

Môžem nastriekať penovú PUR izoláciu na betonové steny (múry) v pivnici?

Ano, a to nielen na vnútorné steny, ale i na vonkajšie múry, napríklad ako izoláciu základu pred zasypaním zeminou.

Kde je možné striekanú penovú PUR izoláciu použiť?

Striekaná penová PUR izolácia sa používa k takmer ľubovoľnej aplikácií, od izolácie základu, až po izoláciu striech. Napokon každá penová izolácia má svoje aplikačné vlastnosti. Pre izoláciu základu nie je doporučené používať otvorené bunečné peny, pre tento druh sa používa zavretá štruktúra bunky. Odborníci našej firmy Vám radi doporučia použitie pre danú aplikáciu.

Dobrý deň, uvažujeme o zateplení povalových priestorov a vybudovaní podkrovných miestností v našom staršiom RD. Môžete mi prosím, oznámiť, aké sú výhody penovej izolácie oproti izolácií z minerálnej vlny, prípadne izolácií fúkanej? Ďakujem, Jana Pokorná, Trutnov

Nespornou výhodou penovej PUR izolácie oproti skladanej izolačnej vrstve z minerálnej vlny je bezškárová technológia – celistvá vrstva tepelnej izolácie. I pri perfektnej pokládke rohoží, alebo dosiek tepelnej izolácie z minerálnej vlny dochádza k roztvoreniu škár, ktoré sú príčinou vzniku tepelných mostov a tým i miestom, kade uniká teplý vzduch z miestnosti, čo je pre získanie maximálnej tepelnej ochrany objektu nežiadúce.

Zaujalo ma použitie peny EXY 39 ako hydroizolačnej a zároveň tepelno izolačnej vrstvy pre zateplenie dlážky (základovej betónovej dosky). V tomto roku začínam stavať rodinný dom a o použití tohoto materiálu uvažujem. Môžete mi oznámiť, aký je postup prací? Jan Hovorka, Jakubovice

Ano, penová PUR izolácia EXY 39 sa bežne používa i pre zateplenie a zároveň zaistenie funkcie hydroizolácie základovej dosky. Schému tohoto riešenia nájdete v odkaze Nákresy. Uzavretá štruktúra izolačnej peny EXY 39 nesaje vodu čím tvorí stopercentnú izoláciu proti pôdnej vlhkosti.
Aplikácia sa prevádza priamo na základovú dosku, ktorej povrch musí byť suchý a zbavený prachu a mechanických nečistôt. Pena EXY 39 je po niekoľkých minútach po aplikácií vyzrievaná v celom svojom objeme.Na vyzrievanú penovú izoláciu sa potom aplikujú ďalšie skladby dlážky, obvykle betón alebo samonivelačná anhydridová vrstva. Hustota peny EXY 39 - 41,5 kg/m3 poskytuje dostatočnú pevnosť (2,11 Kg/cm2) pri použití v skladbe dlážok.

V televízii som videl aplikáciu konkurenčnej peny a pripadalo mi, že vzniká veľké množstvo odpadu. Znamená to, že i tento odpad zákazník platí? Ďakujem za odpoveď, Hana Matějková, Brno

Zákazník platí len kubatúru vypočítanú podľa projektovej dokumentácie,alebo zameranú na mieste, tzn. len čistú kubatúru peny, ktorá sa rovná objemu v závislosti na hrúbke tepelnej izolácie a ploche. Množstvo materiálu ktorý sa následne orezáva sa nezapočitáva do ceny. Je teda čisto v našom záujme, aby docházalo k čo najmenším prestriekom, ale technológia inštalácie striekanej PUR izolačnej peny neumožňuje prestrieky kompletne eliminovať.

Dobrý deň, v lete tohoto roku plánujem rekonštrukciu krytiny sedlovej strechy na rodinnom dome. Pri tejto príležitosti zvažujem použitie striekanej penovej izolácie. Je možné striekať penu i odvrchu – tzn. po odkrytí strechy a odstranení pôvodnej fúkanej izolácie, vypeniť priestor medzi krokvami a plochu dlážky povaly? Ďakujem za odpoveď, Břetislav Vrána, Bořetice

Ano, inštaláciu penovej PUR izolácie je možné prevádzať i aplikáciou odvrchu, pri rekonštrukcii strešneho plášťa možno doporučiť i nástrek nadkrokovnej izolácie. Viz nákresy.

Aký je rozdiel v technických parametroch peny dodávanej firmou Honter a izoláciou, na ktorú prebehla reklamná kampaň v televízii?

FL 500 je vyrábaná pomocou unikátnej kombinácie,technológie a surovin.Ma vynikajúce a jedinečné parametre, čím sa líši od ostatných pien predávaných na našom trhu. Rozdiel medzi obidvoma penami nie je len v surovinách,ale aj v technológii výroby. Naša pena je hustejšia – 8.4 kg/m3. Pena EXY 09 je nanášaná pomocou vody, angl.(Water – blown) a radí sa do kategórie s otvorenou štruktúrou buniek.

Prečo použiť pre zateplenie striekané penové PUR izolačné materiály distribuované firmou Honter?

Spoločnosť Lapolla je lídrom vo výrobe a inovácií izolačných pien prvotriednej kvality, ktoré vďaka svojmu unikátnemu zloženiu a výrobe zaručujú jedinečnú kvalitu na trhu. Viac ako 30 rokov skúseností zaručujú 100% kvalitu, stálosť a nemenné tepelno-izolačné parametre. Pena EXY bola ocenená ako najlepšia pena roku 2010 v Kanade.

Príklad zlej praxe - chybne aplikovaná pena

Zle aplikovaná lacná pena sa drobí ako prášok, nedrží a odpadá.

Zle a správne aplikovaná striekaná penová izolácia

RÝCHLY KONTAKT
STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o., Liptovský Mikuláš

Tel.: 0948 949 958
www.striekane-izolacie.sk
www.striekaneizolacie.sk
DOPYTOVÝ FORMULÁR VYŽADUJTE CERTIFIKÁTY POROVNANIE IZOLÁCIÍ

Čo je Striekaná izolácia
Výhody Striekanej (pur) izolácie

Copyright © STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.