Striekaná izolácia EXY = celoživotná úspora energií.

NEW-THERM SYSTEM (fasádny PUR tepelne izolačný systém)

Striekaná izolácia
EXY 45 - strešná izolácia

Pre izoláciu plochej strechy je systém izolačnej peny EXY 45 úplne ideálnym riešením. Medzi hlavné prednosti patrí celistvá izolačná vrstva bez nutnosti mechanického kotvenia (hydroizolačná vrstva) a vysoké izolačné hodnoty. Strešné izolácie sú výhodné aj z hľadiska iných faktorov - majú napríklad výnimočnú pevnosť v tlaku, nízku hmotnosť, trvanlivosť, odolnosť proti poryve vetra apod Strešné pena EXY 45 spĺňa prísne požiarne a stavebné normy - je klasifikovaná triedou A1 podľa STN EN 13501-1 (reakcia na oheň), ďalej v požiarne nebezpečných priestoroch značením BROOF (t3).

Striekaná izolácia - EXY 45 Strešná Izolácia

Vďaka nízkej hmotnosti polyuretánová strešné izolácie EXY 45 jej aplikácie nijako nezaťažuje strešnú konštrukciu, preto sa často využíva pri opravách. Striekaná polyuretánová pena sa pre svoje izolačné účely používa už viac ako 35 rokov.

Po nástreku izolačnej peny EXY 45, na požadovanú silu a po vykonaní povrchových úprav, je žiaduce aplikovať ochrannú vrstvu pružného náteru Thermoflex 1000 s možnosti prímesou bridlicových granúl. Táto ochranná vrstva vytvorí trvanlivý povrch odolný poveternostným vplyvom, po ktorom je možné v rámci bežnej údržby bez problémov chodiť.

Výhody striekané strešné izolácie EXY 45

 • nenasiakavá vodu
 • vytvára vzduchotesnú tepelne izolačnú vrstvu po celej ploche strechy
 • kompaktná vrstva bez netesností a spojov
 • vysoké izolačné hodnoty / rýchla návratnosť investície vďaka zníženým nákladom za energiu
 • vysoká priľnavosť a odolnosť voči vetru
 • nízka hmotnosť a vysoká pevnosť
 • 100% hyroizolačni vrstva
 • možnosť použitia na existujúce strešný plášť
 • dlhoročná životnosť
 • nízke náklady na údržbu
 • nevyžaduje mechanické kotvenie

Príprava povrchu strechyPre správnu aplikáciu striekané strešné peny EXY 45 na plášť je dôležité náležite pripraviť podkladovú vrstvu a odborne vykonať nástrek peny a ochranného vrchného náteru. Nástrek peny sa vykonáva len na čistý, suchý povrch, zbavený nečistôt, aby bola zaručená stopercentná priľnavosť izolačnej peny. Často je potrebné odstrániť časť alebo celú existujúcu strešnú izoláciu, aby bolo možné penu aplikovať na čistý povrch, ktorý je pre nástrek absolútne nevyhnutný. Tento typ izolácie vyžaduje iba jednoduchú údržbu (interval pre opravu či nový náter je 10 - 15 rokov). V prípade správnej údržby strešné izolácie vydrží kvalitné strešné pena 50 i viac rokov.

Izolovanie strechy penovou izoláciou

Akonáhle je povrch riadne pripravený pre nástrek strešné peny EXY 45, je zložka "A" a "B" upravená v špeciálne navrhnutom miešacím prístroji. Napumpovanie zmes sa zahreje na požadovanú teplotu a zmieša v požadovanom pomere. Tieto dve kvapalnej zložky zostávajú po celú dobu, kedy prúdi z prístroja ohriatym hadice von do striekacej pištole, oddelené. Zmiešajú sa až v striekacej pištoli, pomocou ktorej sa vykonáva nástrek na podkladovú vrstvu. Nástrek montážnej peny sa vykonáva na konkrétnu hrúbku. Striekaná izolačná pena EXY 45 sa zvyčajne nanáša vo vrstvách s hrúbkou 1,27 mm - 2,54 mm. U striech, ktorých konštrukcia alebo sklon vyžaduje program silnejšie vrstvy, sa nástrek vykonáva v niekoľkých vrstvách. Striekaná izolačná pena EXY 45 sa nanáša ako kvapalina, pena expanduje v priebehu niekoľkých sekúnd na 30tich-násobok.

Nástrek izolačnej peny EXY 45 musia vykonávať skúsení a certifikovaní aplikátori, pretože penová zmes musí byť zmiešaná vo vhodnom pomere - jedine tak je zaručená kvalita a funkčnosť celého strešného systému.

Správna aplikácia strešné peny EXY 45 je tiež podmienená vhodnými klimatickými a poveternostnými podmienkami. Podobne ako u iných strešných izolačných systémov, izolačnú penu EXY 45 nie je možné okrem iného napríklad aplikovať na mokrú alebo vlhkú podkladovú vrstvu, pretože by sa značne znížila jej priľnavosť a systém by určite nefungoval dokonale.

Striekaná penová PUR izolácia EXY = riešenie izolácie raz a navždy


<<  späť na produkty
RÝCHLY KONTAKT
STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o., Liptovský Mikuláš

Tel.: 0948 949 958
www.striekane-izolacie.sk
www.striekaneizolacie.sk
DOPYTOVÝ FORMULÁR VYŽADUJTE CERTIFIKÁTY POROVNANIE IZOLÁCIÍ

Čo je Striekaná izolácia
Výhody Striekanej (pur) izolácie

Copyright © STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.