Striekaná izolácia EXY = celoživotná úspora energií.

www.striekaneizolacie.sk

Striekaná izolácia
EXY 39 - tvrdá pena - s uzavretou štruktúrou buniek

Oblasť použitia a podmienky použitia: izolácie garáže, izolácia potrubia, izolácie zimné záhrady, izolácie pôdy, izolácie základov, izolácie fasády apod. Penu je možné aplikovať od - 6 ° C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).

Striekaná penová izolácia EXY 39 je vhodná najmä pre izoláciu interiéru a exteriéru, pre izoláciu vlhkých miestností a miest, ktoré môžu prísť do kontaktu s vodou. EXY 39 je penová izolácia s uzavretou štruktúrou buniek aplikovaná nástrekom (nevyžadujúcom parozábrana!) EXY 39 generuje významné energetické úspory, je šetrná k životnému prostrediu, nesaje a neprepúšťa vodu.

EXY 39 Izolácia interiéru a exteriéru

Izolácia EXY 39 trvalo drží na častiach nosných konštrukcií a podkladoch, čím minimalizuje vzduchové / tepelnej straty a zvyšuje účinnosť energie vytvárajúce stabilnejšie vnútorné prostredie. Ak je pena aplikovaná na základy a podlahy stavieb, vytvára vodotesnú zábranu, dokonale izolujúce stavbu proti priesaku vody.

Uzavretá štruktúra buniek

Striekaná penová izolácia EXY 39 s uzavretou štruktúrou buniek patrí medzi najúčinnejšie dostupné izolačné materiály, disponujúci vynikajúce hodnotou súčiniteľa tepelnej vodivosti 0,0206 [W / (mK)]. Hustota striekané izolačné peny EXY 39 je približne 41 kg/m3.

Uzavretá štruktúra penovej izolácie pozostáva z miliónov miniatúrnych uzavretých buniek, čo vedie k vysoko efektívnym izolačným vlastnostiam tejto izolácie. EXY 39 zaisťuje vysoko efektívny vzduchovú a zvukovú bariéru, vynikajúcu odolnosť voči vode a chemickým látkam. Ďalšou nespornou výhodou uzavretej štruktúry je jej tuhosť a pevnosť.

Uzavretá štruktúra striekanej izolácie

Výhody striekané penovej izolácie EXY 39

 • Výborná adhézia k podkladu
 • Rýchla inštalácia
 • Úspora energie až 70%
 • Zabránenie vzniku tepelných mostov
 • Zníženie / eliminácia prestupu tepla stavebnými konštrukciami
 • Zdravšie bývanie
 • Dokonalá vzduchotesná, parotesná a hydroizolačná zábrana
 • Zníženie nákladov za vykurovanie / klimatizáciu
 • Šetrnosť voči životnému prostrediu
 • Zabránenie rastu plesní
 • 100% vyplní a utesní všetky miesta
 • Izoluje ťažko dostupné miesta

EXY 39 je správnou voľbou pre kvalitné zateplenie obvodových plášťov budov a významné zníženie ich energetickej náročnosti.

Naši penu spoznáte podľa charakteristického oranžového zafarbenia.Izolácia EXY 39 sa aplikuje striekaním zmesi, ktorá v priebehu niekoľkých sekúnd 50 krát zväčšuje svoj objem. Týmto spôsobom dokonale zaplní každú prasklinu a štrbinu. Jej výhodou je dokonalá a trvalá priľnavosť ku každej stavebnej konštrukcii.

Izolácia EXY 39 zostáva pružná aj pri bežnom sadanie muriva a pohybu stavebnej konštrukcie. Dokonale utesní plášť budovy, nezmršťuje sa, neprehýba, "nesadá si" a zostáva neporušená po celú dobu životnosti budovy, ktorú čiastočne spevňuje. Po niekoľkých minútach je pena úplne vytvrdená a pripravená na nanášanie ďalších vrstiev - muriva, betónu, anhydritové vrstvy pri použití v podlahách, sadrokartónu alebo náterov, čím urýchľuje celý stavebný proces.

Po aplikácii je penová izolácia zdravotne nezávadná a neuvoľňujú sa z nej žiadne toxické látky!

štúdia úniku tepla

Striekaná penová PUR izolácia EXY = riešenie izolácie raz a navždy


<<  späť na produkty
RÝCHLY KONTAKT
STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o., Liptovský Mikuláš

Tel.: 0948 949 958
www.striekane-izolacie.sk
www.striekaneizolacie.sk
DOPYTOVÝ FORMULÁR VYŽADUJTE CERTIFIKÁTY POROVNANIE IZOLÁCIÍ

Čo je Striekaná izolácia
Výhody Striekanej (pur) izolácie

Copyright © STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.