Striekaná izolácia EXY = celoživotná úspora energií.

www.striekaneizolacie.sk

Striekaná izolácia
EXY 09 - mäkká pena - s otvorenou štruktúrou buniek

Striekaná polyuretánová penová izolácia EXY 09 ponúka radu výhod pre majiteľov domov ako ste vy, ktorý si uvedomujú hodnotu investície do vysoko výkonných izolačných systémov. Výberom niektorej z našich vysoko kvalitných striekaných penových izolácií EXY 09, výrazne usporíte náklady na energie, a dosiahnete zdravšie a pohodlnejšie bývanie.

EXY 09 je navrhnutá tak, aby vytvorila vzduchovú bariéru a zabránila tak prieniku vzduchu.

Izolácia EXY 09 je navrhnutá tak, aby v stavebnej konštrukcii dýchala a prepúšťala vodné pary (vynikajúci difúzny odpor). EXY 09 odporúčame hlavne do strešných konštrukcií stien domov, medzi krovy, do drevostavieb, chát a pod. Kompletne vyplní všetky medzery , vytvorí vzduchovú bariéru, čím zabraňuje prieniku studeného vzduchu a následnej kondenzácii vody vo vnútri objektu.

Striekaná izolácia - FOAM-LOK 500 - interiér a exteriér

Oblasť a podmienky použitia: izolácia podkrovia, izolácia vnútornej strany strechy, izolácia stropu, izolácia stien, izolácia medzi krokvami, izolácia domu apod. Penu je možné aplikovať od - 6 ° C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).

EXY 09 je dvojzložková striekaná penová izolácia na vodnej báze s otvorenou štruktúrou buniek. Medzi jej hlavné výhody patria nemenné tepelno-izolačné vlastnosti, rýchla montáž, možnosť izolácie aj inak veľmi ťažko dostupných miest a detailov. EXY 09 vyplní všetky medzery a zamedzí prestupu vzduchu a vlhkosti v stavebnej konštrukcii. Zabraňuje vzniku plesní a pri týchto všetkých výhodách je EXY 09 maximálne ohľaduplná k životnému prostrediu a neobsahuje žiadne toxické látky.

Čo je otvorená štruktúra buniek?

EXY 09 je mäkká izolačná pena skladajúca sa z milióna otvorených buniek s hustotou 8,14 kg/m3. EXY 09 sa aplikuje – strieka ako tekutina, ktorá behom niekoľkých sekúnd expanduje na 150- násobok objemu tekutého stavu. Izolácia EXY 09 je založená na vodnej báze.

Obrovskou devízou izolácie EXY 09 je vrstva bez akýchkoľvek škár – teplo nemá kadiaľ unikať a veľký difúzny odpor, nemenné izolačné vlastnosti po celú dobu kedy sú zabudované do stavebnej konštrukcie.

Nasiakavosť striekaných izolačných pien s otvorenou štruktúrou buniek

Všetky striekané izolačné peny s otvorenou štruktúrou buniek absorbujú vodu. V rámci nasiakavosti nie je dôležité ako rýchlo a koľko vody absorbuje! Dôležité je , ako rýchlo voda opustí izoláciu – ako rýchlo dokáže vyschnúť. Niektoré peny majú spomalenú nasiakavosť , to má vplyv na vyschnutie peny ako takej. Problémom je, že majiteľ objektu nevie o vzniknutej trhline v streche. Nasiakavá pena – izolácia držiaca vodu prirodzene neizoluje, drobí sa a stráca priľnavosť k podkladu a aj ďalšie technické vlastnosti. Izolácia EXY 09 ja nevrhnutá tak, aby vodu nasiakla a prepustila ďalej. Hodnotenie možnosti styku s vodou, vlhkosťou je úplne limitujúce pri výbere ideálneho izolačného materiálu.

výhody striekaných izolácií

Výhody striekané penovej izolácie EXY 09

 • Kompaktná izolačná vrstva
 • Vynikajúca zvuková izolácia
 • Eliminácia prúdenia vzduchuVýborná adhézia k podkladu
 • Energetická úspora
 • Zabránenie vzniku tepelných mostov
 • Zníženie - eliminácia prestupu tepla stavebnými konštrukciami
 • Zdravšie bývanie
 • Odolnosť proti chemickým látkam
 • Zníženie nákladov za vykurovanie - klimatizáciu
 • Šetrnosť voči životnému prostrediu
 • Zabraňuje rastu plesní
 • Výrazné zníženie spotreby energie a rýchla návratnosť investície
 • Rýchla aplikácia, nízke náklady100% vyplní a utesní všetky miesta

Aká striekaná izolácia je lepšia?

S otvorenou alebo uzavretou štruktúrou buniek?Obidva izolačné systémy ponúkajú významné výhody oproti bežne používaným izoláciám ako je vata alebo fúkaná celulóza. Izolácia EXY zamedzí prieniku vzduchu, vytvorí kompaktnú vzduchovú bariéru, vyplní trhliny, medzery a ťažko dostupné miesta, má nemenné izolačné vlastnosti. Pena s uzavretou štruktúrou buniek mnohonásobne spevní podklad, alebo miesto, kde je aplikovaná. Zabráni prieniku vlhkosti a má vynikajúce izolačné vlastnosti v polovičnej hrúbke oproti iným bežne používaným izoláciám.

Striekaná penová PUR izolácia EXY = riešenie izolácie raz a navždy


<<  späť na produkty
RÝCHLY KONTAKT
STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o., Liptovský Mikuláš

Tel.: 0948 949 958
www.striekane-izolacie.sk
www.striekaneizolacie.sk
DOPYTOVÝ FORMULÁR VYŽADUJTE CERTIFIKÁTY POROVNANIE IZOLÁCIÍ

Čo je Striekaná izolácia
Výhody Striekanej (pur) izolácie

Copyright © STRIEKANE IZOLACIE, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.